4.9 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022
spot_img

JMPR – závod #2 – tisková zpráva

Článek převzat ze stránek pořadatele…https://marketaef.wixsite.com/jmpr2021/post/z%C3%A1vod-1-tiskov%C3%A1-zpr%C3%A1va

Druhý závod ročníku 2020/2021 je minulostí, tak se pojďme podívat, jak dopadl. Celkem se na start soutěže postavilo 73 posádek a do cíle se dostalo celkem 41 z nich.

Náš sumář započneme tradičně třídou RC1 kde se účastnilo dvanáct posádek. Na cílovou rampu se dostalo osm z nich. Nejrychleji absolvoval všechny měřené úseky Libor Tomeček s vozem Ford Fiesta WRC 2019. Druhý do cíle dorazil Dominik Šolc se stejným vozem, který na Libora ztrácel téměř minutu a půl. Na třetím místě, o další minutu a půl dojel do cíle Karel Schamberger pilotující Citroen C3 WRC 2017.

Druhou v pořadí, první v oblíbenosti, je kategorie RC2. Zde jsme na startovní rampě přivítali rekordních dvacet čtyři posádek. Na cílové rampě se pak objevilo celkem šestnáct z nich. Nejlepší se stal David Janek s vozem VW Polo GTI R5, který na druhého Karla Sojku, se stejným vozem, přivezl do cíle náskok pouhé čtyři vteřiny. Se ztrátou téměř čtyřicet tři vteřin na vítěze obsadil třetí místo David Sovják s vozem Škoda Fabia R5 Evo.

Ve stále nepopulární třídě RGT jsme tentokrát přivítali jednu posádku a to s vozem Porsche 911 GT3 RS Zdeněk Líbal. Bohužel však tato posádka nespatřila cíl.

Sumář nyní pokračuje třídou RC3, kde jsme na startu zaregistrovali pětici posádek. Na cílovou rampu se dostaly pouze dvě z nich. Nejrychlejším byl Vlasta Válek s vozem Citroen DS3 R3-Max. Druhým, se ztrátou přes dvacet jedna minut y důvodu super rally, byl Petr Nechuta s Hondou Civic Type R.

Poměrně dobře obsazovanou třídou je třída RC4. Zde se do závodu přihlásilo deset posádek a v cíli jsme přivítali celkem sedm z nich. Vítězství se tentokrát připsal Alex Soberon s Peugeotem 208 R2. Se ztrátou padesát tři vteřin se na druhém místě umístil Matěj Fadler s Fordem Fiesta nejnovější specifikace Rally4. Kompletní stupně vítězů uzavřel Marek Nesvadba se starší generací Fordu Fiesta R2.

Velmi oblíbenou jak mezi posádkami, tak diváky je třída WRC, kde jsme zaregistrovali sedm posádek. Úspěšných bylo pět z nich v čele s Victorem Trnkou, který se zcela suverénním náskokem osm minut získal vítezství. Druhým na stupních vítězů byl Daniel Bouchard a stupně vítězů doplnil Jan Kubeš.

V kategorii historických vozidel odstartovalo do soutěže celkem čtrnáct posádek. Do cíle dorazila pouze trojice z nich. Triumfoval Tom Vaculík na Subaru Impreza GC8 555, na druhém místě v cíli figuroval Martin Zajíc na voze Škoda Favorit 136 L a se stejným vozem doplnil trojici na stupních vítězů Daniel Šimek.

Všem účastníkům děkujeme za projevený zájem. Jako vánoční bonus je pro letošek zařazen jako další podnik nesoucí název Rally Cimburk. Připravte si tak sněhové nastavení a připravte speciální polepy. Nejlepší z polepů bude ohodnocen tradičním diplomem naší soutěže.

Tým JMPR

SOUVISEjÍCÍ PŘÍSPĚVKY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

87FanoušciTo se mi líbí
0NásledovníciNásledovat
9OdběrateléOdebírat

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY