Prague
Pátek, 3 prosince, 2021
spot_img

MMČR 2021 ZAČALO NA KOPNÉ, FADOS MOTORSPORT NEJPOČETNĚJŠÍM TÝMEM NA STARTU

V uplynulém týdnu proběhl první podnik letošní sezony oficiálního MMČR v online rally, kterým byla 2. Online Rally Kopná. Přestože v MMČR není týmová příslušnost ve výsledném hodnocení důležitá, není bez zajímavosti, že černo-zlato-bílé vozy Fados Motorsportu byly ve startovním poli těmi nejpočetnějšími. Do závodu odstartovalo hned šestnáct našich posádek, z nichž ovšem pouze polovina spatřila cíl. Podobná úmrtnost byla k vidění i ve zbytku startovního pole, náročnou rally dokončilo jen něco málo přes polovinu posádek.

Z našich nejlépe zajel Radek Podlas s Fiestou Rally2, tomu v cíli patřilo 15. místo celkově a 14. místo v našlapané třídě RC2. Jen necelých 9 vteřin za ním dovezl svou Fabii R5 evo David Sovják, dalších 10 vteřin ztratil Dominik Papp s Polem GTI R5. Skvěle se také dařilo Michalovi Lapčíkovi, který na MMČR zvolil produkční Lancer Evo IX R4. Ve třídě RC2 obsadil 35. příčku, zatímco v samostatném Porduction Cupu mu po velkém souboji připadlo 4. místo. Od stupňů vítězů jej dělilo jen necelých pět vteřin. Ve třídě RC4 dorazil Matěj Fadler do cíle na 8. místě při jeho premiéře s novým Peugeotem 208 Rally4.

Připomeňme, že v celkové klasifikaci boduje prvních 30 posádek, zatímco v jednotlivých třídách je hodnoceno nejrychlejších 15 aut. Vypsány jsou i samostatné poháry – Peugeot Online Rally Cup, Production Cup a Dámský pohár – kde boduje rovněž nejrychlejších 15 posádek.