10.8 C
Prague
Čtvrtek, 23 března, 2023
spot_img

LAPČÍK KRÁLEM BELGIE! Z POSLEDNÍHO ZÁVODU SEZONY VEZE ZLATO SOVJÁK

Velký úspěch zaznamenal Fados Motorsport na uplynulé Rallye de Ciney, posledním podniku šampionátu BRC. Jako lídr celkového pořadí do soutěže vstupoval náš Michal Lapčík s Fabií R5 evo, v čele třídy OldWRC stál před startem Matěj Fadler s postarším Focusem MkII RS WRC. V okolí města Ciney čekalo na závodníky více než 130 ostrých kilometrů na patnácti asfaltových rychlostních zkouškách. Závod se navíc tentokrát neobešel bez deště, takže posádky opravdu neměly snadnou práci.

Systémem start-cíl ovládl celou soutěž David Sovják jedoucí se Škodou Fabia R5 evo. Od první RZ vedl a ani jedinkrát před sebe konkurenci nepustil. Do cíle si přivezl ohromný náskok více než dvou minut a zaslouženě si z Belgie odváží zlato. V celkovém hodnocení šampionátu se tímto úspěchem David vyšvihnul na 4. místo, pouhé dva body za Poláka Deje a pět bodů za druhého Jana Kundláka.

S Davidem dokázal zpočátku držet krok jen Matěj Fadler s Focusem MkII RS WRC. Po úvodních dvou rychlostních zkouškách je dělilo pouhých 28 setin sekundy. Matěj ale na třetí zkoušce chyboval a poslal svůj vůz mimo trať. Zpět mu museli pomoct diváci a ztratil tak více než minutu. Do cíle soutěže ale dorazil na pěkné třetí příčce, přičemž ve třídě OldWRC bral medaili stříbrnou. Tento výsledek ovšem Matějovi bohatě stačil, zajistil si jím totiž titul ve třídě starších WRC. Za ním se v celkovém zúčtování seřadili Tomeček a Januszewski.

Na čtvrtém místě soutěž dokončil Michal Lapčík a na cílové rampě neskrýval obrovskou radost. Ziskem 12 bodů si totiž s přehledem zajistil titul v celkové klasifikaci Belgian RBR Championship. Zároveň triumfoval ve třídě RC2. Michal podával po celou dobu soutěže vyrovnané, až profesorské výkony. Jak ale sám podotkl, nervózní v průběhu rally byl: „Jsme v cíli! Spadl mi obrovský kámen ze srdce. Byla to moc hezká soutěž, chci moc poděkovat organizátorům a hlavně klukům z týmu za neskutečnou podporu, která mě hnala kupředu. Díky!“

Jen necelých devět vteřin za Michalem dokončil soutěž Radek Podlas s Fordem Fiesta nové specifikace Rally2. Radkovi se v průběhu první etapy nevyhnuly problémy s vozem, kdy na čtvrté RZ Les Basses poškodil chladič. Zbylé dvě rychlostní zkoušky tak musel svůj vůz hodně šetřit a průběžně dolévat do chladiče vodu. Do večerního servisu se ale dokázal dostat a mohl tak v soutěži pokračovat. Konečné páté místo a 11 získaných bodů znamenalo umístění na 12 příčce celkového žebříčku BRC, ve třídě RC2 obsadil Radek místo šesté.

V posledním závodě sice nestartovali, přesto v BRC uspěli. Tak se dá hovořit o duu Kryštof FadlerDominik Papp, kteří po belgických asfaltech proháněli svá Porsche 911 GT3 RS. Kryštof obsadil druhé místo ve třídě RGT, Dominikovi v celkovém zúčtování patřila příčka čtvrtá. V BRC se sporadicky ukazoval i Filip Vohnický s Focusem MkII RS WRC. Na Rallye de Ciney ovšem smolně havaroval hned v první RZ.Přestože jsme do BRC naskočili až po prvním odjetém závodě, naši borci se dokázali rychle vyšvihnout na ty nejvyšší pozice napříč třídami a ve velkém finále v okolí města Ciney ukořistili i cenné kovy. Na úspěch Radka Podlase v šampionátu JMPR navázal mladý talent Michal Lapčík a získal titul krále BRC. Děkujeme organizátorovi BRC a těšíme se na jeho další počiny na poli Richard Burns Rally. Organizace byla opravdu ukázková, před Jochenem nezbývá než smeknout klobouk.

VÝSLEDKY RALLYE DE CINEY

Celkové pořadí

🥇🇨🇿SOVJÁK David
🥈🇨🇿TOMECEK Libor+2:15,69
🥉🇨🇿FADLER Matěj+2:22,97
4.🇨🇿LAPCIK Michal+2:32,22
5.🇨🇿PODLAS Radek+2:41,09

Třída RC2

🥇🇨🇿SOVJÁK David
🥈🇨🇿LAPCIK Michal+2:32,22
🥉🇨🇿PODLAS Radek+2:41,09

Třída oldWRC

🥇🇨🇿TOMECEK Libor
🥈🇨🇿FADLER Matej+7,28
🥉🇵🇱JANUSZEWSKI Bartosz+5:59,07

KONEČNÉ BODOVÁNÍ ŠAMPIONÁTU

Celkové pořadí

🥇🇨🇿LAPCIK Michal68
🥈🇸🇰KUNDLAK Jan50
🥉🇵🇱DEJ Krysztof47
4.🇨🇿SOVJÁK David45
7.🇨🇿FADLER Matej38
12.🇨🇿PODLAS Radek23
34.🇨🇿FADLER Krystof2

Třída RC2

🥇🇨🇿LAPCIK Michal35
🥈🇨🇿DEJ Krysztof28
🥉🇨🇿SOLC Dominik23
5.🇨🇿SOVJÁK David 19
6.🇨🇿PODLAS Radek16

Třída oldWRC

🥇🇨🇿FADLER Matej36
🥈🇨🇿TOMECEK Libor34
🥉🇵🇱JANUSZEWSKI Bartosz32

Třída RGT

🥇🇸🇰MYDLIAR Jozef29
🥈🇨🇿FADLER Krystof19
🥉🇩🇪SALOMO Marco15
4.🇨🇿PAPP Dominik 8

SOUVISEjÍCÍ PŘÍSPĚVKY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

87FanoušciTo se mi líbí
0NásledovníciNásledovat
9OdběrateléOdebírat

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY