10.8 C
Prague
Čtvrtek, 23 března, 2023
spot_img

SOVJÁK URVAL VÍTĚZSTVÍ NA ÚVODNÍ RALLY SLOVAKIA A UJÍMÁ SE VEDENÍ ŠAMPIONÁTU

Nebylo to ovšem vítězství snadné! Na Slovensku, které hostilo úvodní bodovaný závod FM Summer Rally, se sešla silná konkurence ve všech bodovaných třídách a bylo se tedy na co dívat. Na programu bylo celkem osm rychlostních zkoušek rozdělených do čtyř sekcí o celkové délce více než 70 km.

Třída RC1

Na čele závodu jsme mohli hned od startu pozorovat strhující souboj Davida Sovjáka, Radka Podlase a Miguela Lopeze. V průběhu většiny závodu vedoucí pozici okupoval Podlas s Hyindaiem i20 Coupe WRC, Lopezovi ovšem seděla rychlostní zkouška Mlýnky, po jejíž obou průjezdech Podlase na čele na chvíli vystřídal. A to i přesto, že pilotoval vůz slabší specifikace Rally2, konkrétně Fiestu z britského M-Sportu. V poslední RZ se ze třetí pozice ještě pokusil zaútočit a smazat čtyřvteřinovou ztrátu na prvního, vysoké tempo ovšem neudržel a havaroval. V závěrečné erzetě se naopak zadařilo Sovjákovi s Fiestou WRC, který ji vyhrál a zajistil si tak celkové vítězství v Rally Slovakia. Na druhé místo tak odsunul Podlase, ten bere stříbro se ztrátou pouhých 0,56 sekundy. Na třetí místo po odstoupení Lopeze poskočil další Španěl Juan Marzoa se starším Fordem Focus RS WRC.

Třídu RC1 tedy opanoval celkový vítěz David Sovják, stříbro bral i zde Radek Podlas a na stupních vítězů je doplnil s již výraznějším odstupem Libor Tomeček s Fordem Fiesta WRC.

Třída RC2

Celkově pátý Michal Lapčík ovládl se svou Fabií R5 evo třídu RC2 a potvrdil tak výbornou formu posledních týdnů. Za ním s téměř minutovým odstupem dokončil Karel Nývlt s Citroenem DS3 R5 a bronzovou medaili si ze Slovenska odveze Stanislav Jurica. Ten startoval s vozem Subaru Impreza N15 R4 a vyválčil tak pomyslné zlato mezi produkčními auty.

Třída OldWRC

Kategorii starších WRC vyhrál nesmírně rychlý Juan Marzoa s náskokem více než minuty a půl. Druhý dorazil do cíle Dominik Papp s Fabií WRC a třetí Matěj Fadler s Focusem WRC. Ten v prvním závodě šampionátu zaznamenal i velkou havárii těsně před cílem čtvrté RZ, kdy zadní částí auta narazil ve velké rychlosti do betonových svodidel. Auto ovšem do servisu se štěstím dostal a mohl tak v soutěži pokračovat.

Třída RC4

Mezi dvoukolkáři byl nejrychlejší Oťas Plojhar s atmosférickým Peugeotem 208 R2 a do tabulky si tak připisuje 15 bodů. O tři body méně vybojoval stříbrný Jan Fadler s novějším modelem téhož vozu. Rozmanité stupně vítězů doplnila ještě Fiesta Rally4, s níž závodil Victor Esmerode ze Španělska.

Třída H/A

Díky překvapivě četnému zájmu o historické vozy H/A jsme se rozhodli rozšířit seznam bodovaných tříd právě o historiky. Vedle tříd RC1, RC2, RC4 a OldWRC tak budeme hodnotit i posádky s vozy kategorie H/A. Tu v případě Slovenska vyhrál Václav Volf s legendární Imprezou 555, druhý se umístil Lancer Evo II Lukáše Moce a třetí jeho týmový kolega Marcel Černý opět s Imprezou 555.

Děkujeme všem posádkám za účast a připomínáme, že druhý podnik, Rally Netherlands, právě probíhá! Absolvovat jej můžete do nedělních 23:59. V těchto dnech neúnavně pracujeme na našem webu, především na oddílu bodování a výsledků. Než bude vše vyladěno, můžete se na tabulky podívat zde na Facebooku. Děkujeme za pochopení!

SOUVISEjÍCÍ PŘÍSPĚVKY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

87FanoušciTo se mi líbí
0NásledovníciNásledovat
9OdběrateléOdebírat

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY