10.8 C
Prague
Čtvrtek, 23 března, 2023
spot_img

RADEK PODLAS SE PO STABILNÍM VÝKONU NA RALLY NETHERLADS USADIL NA ČELE ŠAMPIONÁTU

Druhým podnikem šampionátu FM Summer Rally byla Rally Netherlans. Na náročné rychlostní zkoušky se vydalo celkem 130 borců se závodními speciály různých kategorií. Cíl soutěže spatřilo 72 z nich. Náročnost soutěže stanovilo nestálé počasí na úvodní sekci a také přítomnost šotoliny na testu PTD Rallysprint.

Třída RC1

V nejvyšší kategorii to na začátku soutěže vypadalo na souboj Radka Podlase jedoucího s Hyundai i20 Coupe WRC 2020 s Honzou Orlitou startujícím se stejným vozem. Po prvních třech odjetých testech je dělilo pouze 5 vteřin. Bohužel hned na 4 RZ na téměř 18 km dlouhé RZ Vinec – Skalsko Honza havaroval a v soutěži dále nepokračoval. Na stejné RZ havaroval i dosavadní lídr šampionátu David Sovják a bohužel tak nenavázal na výborný výkon z předchozího závodu. Radek následně ovládl 4 z 5 zbývajících RZ a dovezl svůj speciál do cíle s náskokem 1,23 minuty na druhou příčku. Tuto příčku obsadil dobře jedoucí Libor Tomeček se speciálem Ford Fiesta WRC 2019. Podium ve třídě uzavřel stabilním výkonem Petr Vašíček jedoucí se stejným vozem.

Třída RC2

Tato třída byla více vyrovnaná. Úvodní zkoušku soutěže opanoval Miguel Lopez. Tento velmi rychlý soutěžní jezdec havaroval již na RZ 2 a byl nucen odstoupit. Od RZ 3 se ale rozhořel tvrdý souboj mezi Michalem Lapčíkem, Davidem Jankem a Vladimírem Tokolym. Všichni tři borci odstartovali do závodu se stejným nářadím a to se speciálem Škoda Fabia R5 evo. V této trojici probíhal neúprosný souboj a po RZ 5 Gestel je dělil rozdíl pouze 3 vteřin. V RZ 6  PTD Rallysprint přišla 15ti vteřinová penalizace pro Vladimíra a Michal s Davidem mu časově odskočili. Před poslední RZ Vinec – Skalsko ještě nebylo nic rozhodnuto. Mezi prvním a druhým místem byl rozdíl 7 vteřin a to na 18 km dlouhém testu není neřešitelný problém. První kdo měl jasno byl Vladimír, který přehnal svou snahu o smazání časového manka a havaroval. David Janek se pokusil ještě o zvrácení výsledku, ale 7 vteřinové manko se mu nepodařilo smazat. Skvěle jedoucí Michal Lapčík si tak dojel pro druhé vítězství v řadě a suverénně tak vévodí třídě RC2. Pro druhé místo si tedy dojel David Janek se ztrátou 3,5 vteřiny. Třetí místo ve skupině po odstoupení Tokolyho ukořistil Jeroným Dvořák s vozem VW Polo GTI R5.

Třída WRC

Tato třída již od prvního závodu dle obsazení slibuje krásnou podívanou a těsné souboje. Početné startovní pole si nedaruje ani metr trati. Velký souboj v tomto závodě svádí hned několik jezdců. Juan Marzoa a Matěj Fadler, oba jedoucí se speciálem Ford Focus Mk II RS WRC 2006. Dále pak  Dominik Papp, Petr Kašpárek a Jochen Phlypo, všichni shodně startující se speciály Škoda Fabia WRC 2006. Na RZ 4 Vinec – Skalsko chyboval Jochen Phlypo a ztratil tak naději bojovat o příčky nejvyšší. S náročným závodem se nejlépe popasoval Španěl Juan Marzoa a získal tak již druhé vítězství v řadě. Druhou příčku se ztrátou 7 vteřin uhájil skvěle jedoucí Petr Kašpárek. Pořadí na bedně uzavřel Dominik Papp, který ukazuje, že se s ním v šampionátu musí vážně počítat. Matěj Fadler se bohužel nevyvaroval problémům a tentokrát to stačilo na nepopulární čtvrtou pozici.

Třída RC4

Pro body v šampionátu si v této soutěži dle pravidel dojeli pouze dva borci. Na prvním místě s vozem Peugeot 208 R2 dokončil soutěž Roberto Bernardini. Roberto byl také jediný jezdec ve třídě, kterému se soutěž podařilo dokončit bez využití super rally. Na druhém místě soutěž dokončil Viktor Esmerode jedoucí s vozem Ford Fiesta Rally4.

Třída H/A

Tuto populární třídu suverénně ovládl Václav Volf, který si do cíle soutěže přivezl náskok více jak 3 minut. Na druhé pozici dojel Marcel Černý a stupně vítězů uzavřel Jan Kubeš. Všichni tři borci využívají závodní techniku Subaru Impreza GC8 555.

V tuto dobu je již v plném proudu další soutěž šampionátu Rally Italia. Budeme doufat, že se sejdeme i na této soutěži v hojném počtu a budeme opět sledovat těsné souboje na trati!

Fados press team.

SOUVISEjÍCÍ PŘÍSPĚVKY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

87FanoušciTo se mi líbí
0NásledovníciNásledovat
9OdběrateléOdebírat

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY