11.3 C
Prague
Neděle, 17 října, 2021
spot_img

DRUHÝ ZÁVOD NRC NABÍDL NÁROČNÉ ASFALTY A SYCHRAVÉ POČASÍ. FADOS MOTORSPORT VEZE Z POLSKA 57 BODŮ

Po úvodním podniku Mad Croc Rally Spirit of Scotland se celý kolotoč NRC přesunul do Polska, kde byl na programu historicky první ročník Silesia Rally. Týmy mechaniků tak musely přenastavit závodní speciály na asfaltové rychlostní zkoušky, kterých si pořadatelé připravili více než 200 kilometrů. V první etapě na posádky čekalo vesměs pěkné počasí a suchý povrch, v závěrečné sekci se ale déšť přece jen objevil. A neustal ani v průběhu celé druhé etapy, která se tak odjela kompletně na mokru. Náročné podmínky si vybraly daň v podobě odstoupení téměř poloviny startovního pole. Podobný výpadek zaznamenal i náš tým, když z 15 startujících spatřilo cíl jen 8 posádek.

Třída RC1

Nelehkého souboje se silnějšími továrními wéercéčky se zhostil se ctí Filip Vohnický. Ten své Polo R WRC 2016 dovezl na parádním 12. místě ve třídě RC1, přičemž pouze tři jeho přemožitelé pilotovali auto srovnatelné specifikace. Pro tým tak za 11. místo mezi nominovanými vyválčil důležitých 5 bodů. Zbylí tři naši borci se speciály WRC, Dominik Papp, Michal Vašíček a Kryštof Fadler, bohužel soutěž nedokončili.

Třída RC2

Ve třídě vozů R5/Rally2 náš tým zaznamenal 100% úspěšnost, když všechny čtyři posádky dorazily na cílovou rampu v pořádku. Nejlépe si na podzimních asfaltových tratích vedl David Sovják s Fordem Fiesta Rally2, který obsadil skvělou pátou pozici ve třídě. Hned za ním navíc dovezl do cíle svoji Fiestu Radek Podlas. Oba borci tak navázali na úspěšnou Mad Croc Rally, a drží se vysoko v hodnocení šampionátu. V Polsku je navíc doplnil Michal Lapčík s týmž vozem, který obsadil místo sedmé, a spravil si tak chuť po nepovedeném vstupu do sezony. Tito tři králové tentokrát pro Fados Motorsport vybojovali nádherných 37 bodíků. Cíl spatřil i Petr Vašíček se starším Fordem Fiesta R5, obsadil pěknou 14. pozici.

Třída RC4

V kategorii dvoukolek zaznamenal úspěch Matěj Fadler s Peugeotem 208 Rally4, jenž v cíli poslední rychlostní zkoušky mohl oslavovat čtvrté místo ve třídě. Soutěž dokončil rovněž Jan Kubeš se stejným vozem, a to na 13. pozici, a také desátý Jakub Šnajdr s Fordem Fiesta Rally4, který v první etapě zažil pořádně horké chvilky. Na svém voze totiž prorazil chladič, a musel se hodně snažit, aby Fiestu dovezl do dalekého servisu. Soutěž bohužel nedokončil nominovaný Marek Nesvadba kvůli nešťastné havárii v 19. RZ, a také Jan Fadler, jemuž druhou etapu, do které nastoupil díky SupeRally, překazily technické problémy na elektroinstalaci. Kvůli havárii ve 22. rychlostní zkoušce byl nucen soutěž opustit Lukáš Moc na Fordu Fiesta Rally4.

Sečteno podtrženo, Fados Motorsport zaznamenal v Polsku povedené závody odměněné ziskem celkových 57 bodů. Upevnili jsme si tak skvělou pátou pozici v bodování týmů, a jsme tak takzvaně best of the rest, o čemž jsme před začátkem sezony jen snili.

Dalším podnikem NRC bude na přelomu října a listopadu pátý ročník Rally Orlické Hory, podíváme se tedy opět na asfaltové rychlostní zkoušky. Předtím ještě někteří z nás zavítají na Luxor Rally of Horus v rámci NRC Historic, a v nadcházejícím týdnu pak na Bohemia Rally, druhý podnik RBR-CUPu.

Děkujeme za pozornost a u příštího souhrnu napočtenou!

SOUVISEjÍCÍ PŘÍSPĚVKY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

87FanoušciTo se mi líbí
0NásledovníciNásledovat
9OdběrateléOdebírat

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY