-4 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
spot_img

TOVÁRNÍ TÝM FADOS MOTORSPORT USPĚL V PRVNÍM ZÁVODĚ NRC 

Třináctá sezona NAPA RBR CUPu odstartovala v polovině října náročnou Rally Orlické Hory. Fados Motorsport, který se po minulé povedené sezoně stal továrním týmem, na severu Česka nemohl chybět. Organizátoři zde připravili více než 190 kilometrů rychlostních zkoušek na jedenácti úsecích. Celkem čekalo na posádky 21 RZ ve dvou etapách. Zpočátku závodního týdne nám počasí přálo a kolem rychlostních zkoušek se objevily zástupy diváků, později ale do hor přišel déšť a soutěžící se tak museli popasovat s náročnými podzimními podmínkami. Pojďme se prostřednictvím psaného souhrnu podívat, jak se našim borcům dařilo.

Třída RC1

V královské kategorii nejnovějších vozů WRC máme letos k dispozici čtyři závodní speciály Citroen C3 WRC 2017. Ve všech třídách mohou pro tým bodovat vozy dva. Pro celou sezonu dostali Citroeny k dispozici David Sovják a Radek Podlas, které doplní ve třetím voze matador Filip Vohnický. Čtvrtý speciál bude sloužit ostatním členům týmu, kteří se v něm v průběhu sezony vystřídají za účelem testování a nabírání zkušeností se špičkovou technikou.

V Orlických horách se nejvíce dařilo nováčkovi v této třídě Radku Podlasovi. Radek po loňské úspěšné sezoně ve speciálu Rally2 usednul do ještě rychlejšího Citroenu WRC a ostrá premiéra se mu vydařila náramně. Už po první etapě se Radek držel na šestém místě ve třídě a šestý dorazil i na cílovou rampu. Mezi nominovanými skončil dokonce v top 5 a pro tým tak zařídil solidní příděl bodů. Ihned za Radkem dokončil Petr Kašpárek, jenž by měl v NRC závodit se speciálem kategorie Rally3, ale pro tento závod usednul do čtvrtého Citroenu. Petr stejně jako Radek zaznamenal stabilní výkony napříč celou rally, vyvaroval se problémům a v cíli mu proto patřilo sedmé místo. O poznání divočejší závod zažil David Sovják. Ten díky skvělému výkonu dokázal držet krok s nejrychlejšími, a to až do náročné desáté vložky, kde v lesním úseku ztratil kontrolu nad svým speciálem a havaroval. Mechanici ale vůz rychle dostali do servisu a na druhou etapu byl Citroen opět v perfektním stavu. S penalizací deseti minut proto David mohl vystartovat do druhé etapy, kterou již zvládl bez zaváhání a v konečném zúčtování obsadil dvanáctou příčku. Mezi nominovanými skončil dokonce osmý a navzdory odstoupení v první etapě vybojoval pro tým cenné body. Kdo naopak cíl nespatřil byl Filip Vohnický, který na uklouzané patnácté RZ poškodil auto natolik, že jej v následující RZ nedokázal udržet na trati a byl nucen odstoupit.

Třída RC2

Ve speciálech Rally2 a R5 letos uvidíme stálici třídy RC2 Michala Lapčíka, kterého doplní Dominik Papp a také Zdeněk Kubeš. Michal a Zdeněk sází na novější techniku v podobě Fordu Fiesta Rally2, zatímco Dominik zůstal věrný staré dobré Škodě Fabia R5 evo. Borci budou mít nelehký úkol navázat na loňské úspěšné tažení trojice Sovják, Podlas, Lapčík, kteří výrazně přispěli k zisku kýženého čtvrtého místa v poháru a tedy i statutu továrního týmu.

Nejlépe se s nástrahami podzimního závodu vypořádal Dominik Papp, jehož Fabia vyjela na cílovou rampu jako pátá ve třídě. Dominik předvedl velice slušnou rychlost, dokázal se vyvarovat chybám a v průběhu závodu se díky tomu postupně prokousával pořadím vzhůru. Splněno má také Michal Lapčík, jehož výkon tentokrát stačil na pozici číslo osm. Mezi nominovanými byl dokonce o stupínek výše. K oběma nominovaným se připojil také Zdeněk Kubeš, který byl sice v první etapě nucen odstoupit, ovšem druhou etapu úspěšně dokončil, ač se značnou ztrátou.

Třída RC3

Výraznou změnou oproti loňské sezoně NRC je vypsání třídy RC3, v níž zápolí pouze vozy Ford Fiesta Rally3. Tyto slabší čtyřkolky vzbudily mezi posádkami velký zájem a jinak tomu nebylo ani ve Fados Motorsport. Ve startovní listině byla Fiesta Rally3 zapsána hned u pěti našich posádek.

Velký úspěch zaznamenal týmem znovuobjevený dravec Jindřich Španěl. Na rozdíl od mnoha soupeřů neudělal žádnou fatální chybu a na cílové rampě tak mohl slavit skvělou bronzovou pozici! Mezi nominovanými Jindrovi patřilo dokonce místo druhé a týmu tak vyválčil pořádnou porci bodů. S Jindrou se dlouho o bednu přetahoval náš druhý nominovaný, Stanislav Mechl. Ve druhé etapě byl o něco rychlejší než Jindra a už to vypadalo, že si pro bronz dojede právě on, bohužel na devatenácté RZ Standa chyboval a svou Fiestu rozbil. Úvodní závod tak pro něj nedopadl dobře, v týmu ovšem dobře víme, jak rychlý Standa dokáže být a určitě o něm ještě hodně uslyšíme. Rally Orlické Hory nedokončili ani Václav Volf a manažer Kryštof Fadler, kteří oba bourali už v první etapě a s velkou penalizací se rozhodli nepokračovat v závodě. Kdo naopak závod dotáhl do cíle byl Jan Kubeš, a to i přes jeho nedávné zranění ruky, které jej stále limituje. Honza ve výsledkové listině třídy RC3 uzavřel první desítku.

Třída RC4

Početně zastoupenou třídou jsou již tradičně dvoukolky. Náš tým do NRC vyrazil s celkem pěti speciály Peugeot 208 Rally4. Za volant těchto francouzských vozů usedla ostřílená bratrská dvojice Jan Fadler a Matěj Fadler doplněná o Marka Nesvadbu, Marcela Černého a Lukáše Moce.

První dva jmenovaní byli po prvních deseti rychlostních zkouškách pevně usazeni na čtvrté a páté pozici, na poslední RZ první etapy však udělal Honza chybu a po kontaktu se sloupem musel odstoupit. Do druhé etapy však Honza odstartoval s odhodláním poprat se o dobrý výsledek a to se myslím povedlo: V cíli byl klasifikován na šestém místě. Matěj naopak zaznamenal bezproblémovou soutěž a v cíli mu patřila slušná čtvrtá příčka. Oba borci tak přispěli do týmového hodnocení pěkným bodovým přídělem. Cíl spatřil také Marcel Černý, kterého časomíra zařadila na devátou příčku. Naopak Marek Nesvadba musel zkraje druhé etapy odstoupit kvůli havárii, ze závodu také předčasně odcestoval i Lukáš Moc

Třída WRC

V doplňkové třídě starších speciálů WRC startuje letos Michal Vašíček. Ten v průběhu závodu ukazoval solidní rychlost, nedokázal se ale vyvarovat chybám a v obou etapách tak poškodil svůj Ford Focus Mk II RS WRC, což rezultovalo v odstoupení ze závodu.

Náročná Rally Orlické Hory si tak vyžádala početné oběti na našich dvoustopých miláčcích, vždyť z celkových 116 přihlášených posádek dokončilo závod jen 61, z nichž velká část byla navíc nucena využít v první etapě superally. Mnohým posádkám se ovšem podařilo zrádnou soutěž dokončit a v pohodlí týmového zázemí si tak mohli v klidu propočítat své bodové zisky. V Orlických horách si Fados Motorsport vyjel velmi slušných 90 bodů a zařadil se tak na třetí místo průběžného bodování týmů.

Seriál NRC bude pokračovat na začátku listopadu německou soutěží s názvem III. NEW AUTUMN STAGES, kde na posádky bude čekat mnoho kilometrů rychlostek mezi vinicemi. Buďte u toho s námi a držte nám palce! Na počtenou zase příště!

SOUVISEjÍCÍ PŘÍSPĚVKY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

87FanoušciTo se mi líbí
0NásledovníciNásledovat
9OdběrateléOdebírat

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY